• Dzień Ziemi.

• 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, największe Międzynarodowe Święto Ekologiczne.

Tegorocznym motywem przewodnim było : "INWESTUJEMY W NASZĄ PLANETĘ".

• Życzenia Wielkanocne

• Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół.

Wesołych Świąt! życzy Pani Dyrektor z Pracownikami.

• Kwietniowe świętowanie

• 13 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 1056 rocznicy Chrztu Polski oraz uroczysty apel z okazji świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas starszych w pierwszej części przybliżyli wydarzenia historyczne sprzed lat. Następnie opowiedzieli o zwyczajach  i tradycjach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Po apelu odbyły się klasowe spotkania z wychowawcą przy świątecznych stołach.

• Przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

• W okresie oczekiwania na Święta Wielkanocne wiele się działo w naszym przedszkolu. Był to czas, w którym dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych. Jedną z tradycji jest robienie palm na Niedzielę Palmową. Nie zabrakło też siania owsa i rzeżuchy oraz prac plastycznych: koszyczków wielkanocnych, pięknych pisanek, wielkanocnych baranków, kurczaczków, kogucików i zajączków. Wszystkie powstałe prace dzieci zabrały do domu, aby przystroić dom i  stół wielkanocny.

• Światowy Dzień Zdrowia.

• w dniu 07 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tego roku hasłem przewodnim nadanym prz Kez WHO jest „Nasza planeta, nasze zdrowie”. Celem obchodów jest skupienie uwagi na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania zdrowia ludzi i planety. Klasa 0 i klasa I przygotowała  zdrowe i kolorowe kanapki,a szczypiorek został wyhodowany w szkolnym ogródku. Przedszkolaki również nie zapomniały o obchodach święta i wykonały przepiękne prace plastyczne.

• Program Leader100sport- przez sport do kompetencji.

• Nasza szkoła bierze udział w programie Leader100 SPORT-to połączenie programu Leader100 i zajęć sportowych. Skierowany jest do dzieci w wieku 5-9 lat, ich nauczycieli, trenerów oraz rodziców. Jest to program rozwoju aktywności fizycznej i kompetencji społecznych finansowany ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego, a za jego realizację odpowiada Fundacja edukacyjna Leader100!