• Spotkanie wigilijne.

• Spotkanie wigilijne, które odbyło się 22 grudnia, było kolejnym ważnym wydarzeniem w naszej szkole. Był opłatek, życzenia, nie zabrakło wigilijnych, pysznych potraw. Wszyscy uczestnicy świątecznego spotkania śpiewali kolędy i pastorałki. Ta wyjątkowa uroczystość pozwoliła nam przybliżyć się do świąt Bożego Narodzenia oraz poczuć świąteczną atmosferę.

• Wycieczka do Centrum Kultury i Sztuki do Skierniewic

• 14 grudnia klasy 0 - 3  wybrały się na wycieczkę do Skierniewic na  przedstawienie teatralne pt. „Kot w butach”. Na dworze bardzo zimno, ale za to w środku ... gorąco od wrażeń: stroje, scenografia, humorystyczne dialogi oraz efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem.

• Mistrzostwa Językowe WocaBee.

• Uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej w Słupi biorą udział w Mistrzostwach Językowych Wocabee. Aplikacja Wocabee pomaga uczniom osiągać lepsze wyniki i umiejętności językowe z zakresu języka  angielskiego. Wocabee wykorzystuje 10 zaawansowanych metod ćwiczeniowych oraz sztuczną inteligencję, która pracuje z uczniami indywidualnie. Dzięki takiemu podejściu każdy uczeń na długo zapamiętuje poznane słowa i zwroty. Dodatkowo aplikacja odczytuje słowa i weryfikuje ich wymowę za pomocą mikrofonu. Stosowanie tej aplikacji pod czujnym okiem nauczyciela stwarza uczniom wiele możliwości i udział w losowaniu nagród.

• Piernikowe szaleństwo...

• ... czas zacząć, bo do świąt zostało już niewiele czasu. Zerówka już 8 grudnia zaczęła przygotowania do Bożego Narodzenia.  W ruch poszły lukrowe pisaki i barwne posypki. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne i ... smaczne. Po udekorowaniu, każde dziecko miało okazję skosztować swojego dzieła i pochwalić się swoimi piernikami rodzicom w domu.

• Dzień Mikołajek,

To nie dzień bajek,

Tu wszystko stać prawdziwe się może,

Więc jeśli wierzysz w Świętego Mikołaja

Możesz być pewny – on Ci pomoże!

6 grudnia to najbardziej wyczekiwany dzień w roku. Wszystkie dzieci nie mogły doczekać się gościa w czerwonym ubraniu i z workiem prezentów. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami.

Święty Mikołaju dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

• Przedszkolaki w kinie.

• Z okazji "MIKOŁAJEK" - 6 grudnia, przedszkolaki wybrały się do kina Polonez do Skierniewic na film pt. "Kierunek: Księżyc!". Z ogromną uwagą i zainteresowaniem oglądały film. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i czekają z niecierpliwością na kolejny seans w kinie.

• Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego.

• 24 listopada odbył się konkurs językowy z udziałem uczniów klas 7 i 8 Szkół Podstawowych w Winnej Górze i Słupi.

Laureaci konkursu:
            I miejsce Julita Pawlak
            II miejsce Zuzanna Mikina
            III miejsce egz. Albert Gralewski i Maja Kuza.
            Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu.