• "ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI".

• Wszystkim naszym Uczniom i Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za naukę i  miłą współpracę.

Życzymy bezpiecznych i  słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

• 24 czerwca, godzina 9.00 - to początek spotakania z okazji zakończenia roku szkolne. Na uroczystości obecni byli rodzice uczniów, Wójt Gminy - Mirosław Matulski, Przewodniczący Rady Gminy - Marek Pięcek oraz Ksiądz proboszcz - Witold Panek, nauczyciele i oczywiście my - uczniowie.

Pani dyrektor wręczyła  świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce absolwentom i uczniom z klas I - VII.

Klasa VIII pożegnała się z młodszymi kolegami podczas przedstawienia dając ciekawy występ oraz podziękowała nauczycielom za trud włożony w ich wieloletnią edukację. Uczniowie klasy VII w krótkiej prezentacji pożegnali swoich starszych kolegów.

Pani dyrektor- Aneta Klimczyk pogratulowała wszystkim uczniom wyników w nauce i życzyła wspaniałego, bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji, a absolwentom naszej szkoły,  powodzenia w nowych szkołach.

Na koniec spotkaliśmy się z naszymi wychowawcami w klasach i otrzymaliśmy wypracowane cenzurki.

Do zobaczenia po wakacjach!

• Pożegnanie Przedszkola.

• 23 czerwca odbyło się Uroczyste Pożegnanie Przedszkola.Dzieci pożegnały Przedszkole i zerówkę wierszami oraz letnimi piosenkami. Każdy Przedszkolak otrzymał dyplom, książkę oraz drobny  upominek. Na koniec uroczystości Pani dyrektor Aneta Klimczyk oraz Pan Wójt Mirosław Matulski życzyli wszystkim dzieciom bezpiecznych i słonecznych wakacji.

• "Przygoda z Tatą".

Przygoda z Tatą

Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.

Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.

Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.

Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia  na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.

Planowane konkurencje na trasie gry:

1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim

2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza

3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta

4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli

5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami

6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem

7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód

8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską

9. gra w golfa

10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/

• Tańce, zabawa, radość ...

• 15 czerwca uczniowie klasy ósmej i zaproszeni goście bawili sie na balu z okazji ukończenia nauki w szkole podstawowej. To ostatnie takie spotkanie w tym gronie. Te osiem lat minęło, jak osiem tygodni. A już niedługo decyzje, którą szkołę wybrać ... .

• Witaj przygodo !

• ​​​​​W tym roku nasza Zielona Szkoła - 6 - 10 czerwca - zlokalizowana była na pólnocy kraju, a jej program obejmował: Malbork - Poddąbie - Słowiński Park Narodowy - Ustkę - Orzechów - Rowy - Łebę - Gdańsk. Po pięciu dniach zwiedzania, podziwiania i dobrej zabawy wróciliśmy do Słupi.

​​​​​​​

Mamy nadzieję, że za rok również będziemy mieć okazję wyjazdu na taką wycieczkę!

• Wycieczka do DINOPARKU.

• 8 czerwca przedszkolaki i dzieci z klasy "0" wyruszyły do DINOPARKU, który znajduje się w pobliskim Kołacinku. Główne punkty wycieczki to:

- spacer z przewodnikiem, połączony z oglądaniem sylwet dinozaurów i słuchaniem ciekawostek o ich życiu

- pobyt w hali 3D - obejrzenie filmu o życiu donozaurów, animacji wyklucia się dinozaura i wybuchu wulkanu

- spacer Bajkową Ścieżką - spotkanie z postaciami znanymi z bajek

- zabawy ruchowe w figloraju i na placach zabaw.

Wygląd i wielkość dinozaurów, wszystkie atrakcje i efekty specjalne zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie.

• Kwiaty dla Mamy i Taty.

• Tej uroczystości w naszej szkole nie mogło zabraknąć - 2 czerwca świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 0 - III zaśpiewali, zagrali, zatańczyli oraz złożyli życzenia swoim rodzicom. Nie zabrakło uścisków, własnoręcznie zrobionych przez dzieci upominków, głośnego "STO LAT" i pysznych tortów.

• DZIEŃ DZIECKA.

• 1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Dziecka - wesoło i zdrowo, bo na sportowo połączony z Dniem Świeżaka i przygotowanymi zdrowymi przekąskami. Wszystkie dzieci otrzymały też lody i pyszne soki.

• "Wakacyjna Oś Czasu".

• 1 czerwca Samorząd Uczniowski rozpoczął akcję "WAKACYJNA OŚ CZASU". Każdego dnia, kilka minut przed pierwszym dzwonkiem, w obecności nauczycieli i uczniów wszystkich klas, odcinamy kolejną kartkę z kalendarza, by w ten sposób zobrazować, ile dni dzieli nas od wakacji.

• Egzamin Ósmoklasisty.

• W dniach 24, 25 i 26 maja odbyły się egzaminy po klasie ósmej. Uczniowie pełni chęci i zapału chwycili długopisy, uruchomili szare komórki i ... .