• Wycieczka do kina Polonez do Skierniewic.

• Dnia 30 marca  uczniowie klas 0- III uczestniczyli w wycieczce do kina, podczas której obejrzeli film pt." Wróżka Zębuszka". Dzieci obejrzały czarującą historię pełną ciepła, humoru i magii. Była to  opowieść o przyjaźni wróżki Violettty z dziewczynką Maxie.

To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość i dobry humor .

• EuroWeek 2023.

• W dniach 19-23 marca uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w obozie językowym EuroWeek - Szkoła Liderów w Długopolu Dolnym na Ziemi Kłodzkiej.  Program EuroWeek jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez obcokrajowców, w większości w języku angielskim ale i niekiedy w języku polskim przy pomocy nauczyciela.

• Cyrk w szkole.

• 10 marca do naszej szkoły przyjechał cyrk. Artyści zaprezentowali ciekawy program,który zaciekawił naszą szkolną społeczność.Chętne i odważne dzieci nie tylko miały okazję podziwiać sztuczki cyrkowe,ale także brać w nich czynny udział.

Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko.

• Pierwszy Dzień Wiosny.

• " Bądź pogodna i radosna,
            bo dziś przyszła Pani Wiosna,
            nadlatują też bociany,
            śnieg dawno opadł ze ściany,
            przebiśniegi zakwitają,
            kwieciem wiosnę już witają."

We wtorek 21 marca wszystkie Dzieci z naszej szkoły świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą  pożegnaliśmy według tradycji i powitaliśmy wiosnę.

• Dzień Kobiet.

• "8 marca – dzień radosny,

dużo kwiatów, dużo wiosny."

8 MARCA   w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Jest to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów...

• Gminny Dzień Kobiet.

• W sobotę 11  marca Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny na Gminnym Dniu Kobiet, który odbył się w sali OSP w Słupi.

• Wycieczka do Skierniewic.

• 2 marca uczniowie klasy VII wraz z Wychowawcą wybrali się na wycieczkę do Skierniewic. W kinie Polonez obejrzeli film pt. "Kot w butach ostatnie życzenie." Potem wzięli udział w warsztatach kulinarnych w pizzerii Alhambra. Pod czujnym okiem Kucharzy przygotowali pizzę według własnego smaku. Po  upieczeniu  wszyscy delektowali się pizzą.Następnie uczniowie klasy VII zwiedzali oddział  Muzeum Historycznego im. Jana Olszewskiego- Dworek Konstancji Gładkowskiej. Podziwiali wystawę "Preludium Chopinowskie" przygotowane przez Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Wszyscy wrócili zadowoleni i czekają z niecierpliwością na kolejny wyjazd.